Dlaczego warto podróżować na rowerze?

Rower to zawsze doskonała alternatywa dla pieszych spacerów długodystansowych czy podróżowania samochodem. To świetny sposób spędzania wolnego czasu w otoczeniu uroków natury i żywej przyrody. Brak roweru to nie wymówka – zawsze można wypożyczyć pojazd na kilka dni. Warto też zachęcić członków rodziny do wspólnych wyjazdów – można wówczas razem spędzać aktywnie wolny czas.

Gdy jednak zdarzy się, że brak nam kompana można skorzystać z ciekawych ofert różnych organizacji i biur turystycznych. Firma Via Verde proponuje wycieczki rowerowe po kraju. To ciekawa i bezpieczna forma aktywnego spędzania czasu, a wycieczki w grupie to ogrom motywacji i dobrej energii. Wycieczki obejmują kontrolowaną podróż szlakami rowerowymi po całej Polsce pod okiem przewodnika. W skrócie: można przemierzyć kraj wszerz i wzdłuż.

Zachętą do spędzenia wolnego czasu na rowerze  niech będzie ciekawe towarzystwo, poznanie nowych ludzi, poprawa wydolności ruchowej organizmu, oszczędność pieniędzy oraz czynnik ekologiczny: nie emitujemy żadnych spalin i innych szkodliwych związków. Jedyne, co możemy emitować to uśmiech, zdrowie i pozytywna energia.

Ciekawa oferta turystyczna i dodatkowe atrakcje

Podróże na rowerze z Via Verde to możliwość realizacji wymarzonych wyjazdów i zwiedzanie ulubionych zakątków w Polsce. Morze, Pojezierze Mazurskie, Podlasie, Kaszuby, Jura Krakowsko-Częstochowska czy Góry Świętokrzyskie to tylko niektóre propozycje. Dzika przyroda, malownicze pejzaże, możliwość zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych, miła atmosfera to nagroda za włożony w jazdę wysiłek. 

Każdy dzień podróży rozpoczyna się śniadaniem i kończy obiadokolacją w zarezerwowanych ośrodkach noclegowych. Często są to pensjonaty i gospodarstwa, w których stawia się na smaczne i zdrowe żywienie. Urozmaiceniem w ciągu dnia bywają posiłki na świeżym powietrzu, polanie czy zajezdni umieszczonej przy trasie  szlaku rowerowego. Drugie śniadanie smakuje wtedy naprawdę wybornie.

W czasie wycieczek rowerowych po kraju jest też czas zarezerwowany na zwiedzanie, odpoczynek, relaks, a także kąpiel w jeziorze czy w morzu – jeśli stanowi ono punkt atrakcji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here