Bez cienia wątpliwości zima jest porą roku znacznie bardziej wymagającą niż lato. Dotyczy to przede wszystkim ubioru, gdzie w trakcie bardzo niskich temperatur dobór ciepłego stroju ma ogromne znaczenie. Jednym z elementów, o którym trzeba pamiętać jest czapka. Czym warto więc kierować się w trakcie wyboru tej części garderoby? 

Czym kierować się w trakcie doboru czapki?

Tak naprawdę ciężko jest określić jeden uniwersalny kolor i styl dla każdego. W dużej części czapkę warto wybierać na podstawie własnych upodobań, preferencji oraz stylu. Można jednak jednogłośnie stwierdzić, które z kolorów sprawdzą się najlepiej będąc przy tym dość uniwersalnym rozwiązaniem. Szary i czarny to najczęstszy wybór wśród mężczyzn. 

Z reguły mężczyźni unikają nietypowych kolorów, dzięki czemu w większości przypadków kolory te będą optymalnym wyborem. Naturalnie zdarzają się wyjątki, jednak dla znacznej rzeszy mężczyzn szary i czarny kolor będą najlepsze. 

Uniwersalne czapki zimowe

Wbrew pozorom na rynku można znaleźć nakrycie głowy, które uznamy za uniwersalne sprawdzające się w kompozycji ze wszystkim. Uniwersalna czapka zimowa męska musi mieć przede wszystkim stonowaną barwę. Odcienie szarości będą dobrze komponowały się z różnymi stylami- zarówno bardziej eleganckimi, jak i sportowymi. Szarą czapkę można również z powodzeniem założyć na co dzień- chociażby na spacer czy szybkie wyjście do sklepu spożywczego. Szary kolor jest na tyle uniwersalnym kolorem, że będzie pasować do każdego typu urody, co nie wpłynie negatywnie na ogólny odbiór stylizacji zimowej.

Istnieje kilka ważnych elementów, których nie należy pomijać podczas doboru czapki zimowej. Pierwszą istotną cechą jest jej przepuszczalność materiału, czyli zdolność do odprowadzania wilgoci oraz ciepła. Pamiętać należy, że nadmierna ilość ciepła nie pomaga. Zimą musi być nam w głowę ciepło, ale przegrzanie jej nie jest dobrym rozwiązaniem. 

Ponadto zwróćmy uwagę na materiał, z którego została wykonana. Na rynku dostępne są czapki wykonane z wełny, kaszmiru, akrylu oraz polara. To, który z nich wybierzemy jest już kwestią indywidualnych preferencji.

Podsumowanie

Podsumowując, wybór uniwersalnej czapki zimowej dla mężczyzny wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Pamiętać należy jednak o kilka ważnych zasadach. Przede wszystkim- mężczyźni w większości unikają krzykliwych kolorów ubrań, dzięki czemu w większości sprawdzą się stonowane, proste kolory. Szarość i czerń będą idealnym rozwiązaniem pasującym do większości pozostałych elementów garderoby. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here