Kotylion to kokarda w barwach narodowych noszona podczas uroczystości państwowych. Wykonanie tej ozdoby jest bardzo proste, dzięki czemu nawet młodsze dzieci mogą wykonać samodzielnie przywieszkę. Jakie materiały są potrzebne do zrobienia kotyliona z papieru? W jaki sposób go wykonać?

Co będzie potrzebne do wykonania kotylionu z papieru?

Materiały, które składają się na kokardę są tanie i łatwo dostępne w większości sklepów z artykułami papierniczymi. Oprócz 2 kartek papieru w formacie A4, w kolorze białym i czerwonym, do wykonania ozdoby niezbędne będzie posiadanie kleju biurowego, nożyczek oraz dwustronnej taśmy klejącej.

Jak zrobić kotylion z papieru?

Na samym początku należy wyciąć z kartek papieru prostokątne paski o długości około 10 centymetrów i szerokości 2 centymetrów – z każdej kartki danego koloru powinniśmy wyciąć dwanaście takich kawałków. Dodatkowo z papieru kolorowego w kolorze białym należy wykroić dwa kółka o średnicy około pięciu centymetrów. Z tych materiałów powstanie środkowa część kotylionu, natomiast ostatnim elementem jaki będziemy potrzebować jest wstążka. Do jej wykonania można użyć dwa dłuższe paski w białym kolorze – powinny mieć długość około 12 centymetrów.

Przygotowane w ten sposób materiały można zacząć ze sobą łączyć. Najpierw na końce każdego z 12 pasków w białym i czerwonym kolorze nanosimy klej i łączymy oba końce ze sobą w taki sposób, aby ich środkowe części utworzyły pętle. Czynność powtarzamy z każdym z dwunastu elementów. Na jedno z białych kółek naklejamy złączone białe paski, tworząc tym samym obwódkę wokół środka kółka. Pętle wcześniej wykonanych pasków powinny wystawać poza powierzchnie okrągłego elementu. W taki sam sposób przyklejamy warstwę czerwonych pasków, zwracając uwagę na umieszczanie czerwonych fragmentów papieru w przestrzeniach pomiędzy białymi. Kolejnym etapem jest naklejenie drugiego z białych kółek na przednią część kotylionu. Z wcześniej przygotowanych dłuższych pasków wycinamy niewielki trójkąt na obu końcach i doklejamy je od spodu w taki sposób, aby po odwróceniu biały pasek znajdował się po lewej stronie czerwonego. Kotylion jest już gotowy do przyklejenia do ubrania za pomocą niewielkiego kawałka taśmy klejącej.

Artykuł wart Twojej uwagi:

Flaga Polski – co warto o niej wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here